Table of Contents

Obecnie oferujemy szeroką gamę różnych urządzeń pomiarowych, zarówno gazomierzy, urządzeń do pomiaru ciśnienia, jak i urządzeń kombinowanych. Wiele z nich można indywidualnie skonfigurować zgodnie z życzeniem klienta, dzięki czemu możemy zaoferować produkty dostosowane do twoich indywidualnych potrzeb. Zasada ta jest już znana w przemyśle motoryzacyjnym. Prawie każdy producent umożliwia konfigurację pojazdów na stronie głównej. Dzięki opcjom konfiguracji naszych urządzeń pomiarowych i naszemu nowemu sklepowi internetowemu, jako jedni z pierwszych w naszej branży możemy zaproponować Państwu taką obsługe. Wzięliśmy pod uwagę Wasze pragnienie indywidualizacji i personalizacji urządzeń, które staje się coraz silniejsze, nawet w sektorze biznesowym.

Jakie funkcje można skonfigurować na naszych urządzeniach, a co można dodać lub zmienić w późniejszym czasie?

To właśnie chcemy wyjaśnić poniżej. Aby to zrobić, musimy wyjaśnić niektóre terminy, w celu uniknięcia nieporozumień.

Pozycje menu i opcje

smart-memo-innenseite

Większość naszych urządzeń pomiarowych posiada menu nawigacyjne. Oznacza to, że po włączeniu i, jeśli to konieczne, uruchomieniu urządzenia, na wyświetlaczu pojawia się menu główne. W tym menu możesz wybrać, co chcesz zrobić z urządzeniem. Na przykład, w zależności od urządzenia, można przeprowadzić różne testy, zmienić ustawienia lub wywołać ukończone pomiary z pamięci danych. Poszczególne opcje w menu głównym nazywane są pozycjami menu. W zależności od urządzenia dostępne są różne pozycje menu, z których niektóre wchodzą w zakres standardowego zakresu dostawy (np. „test ciśnieniowy wolny zewnętrzny” w smart memo) lub mogą być opcjonalnie skonfigurowane i zamówione. Te ostatnie są zazwyczaj dodatkowymi procedurami testowymi w urządzeniu i są określane przez nas jako opcje. Opcje niekoniecznie są tylko dodatkowymi elementami menu, ale mogą być również dodatkowymi komponentami sprzętowymi urządzeń. Czasami opcja zawiera również kombinację sprzętu i pozycji menu lub nawet kilka pozycji menu. Opcje zawsze mają swój własny numer przedmiotu i cenę. Poniżej podsumowano w sekcji „Urządzenia”) można je znaleźć w sklepie internetowym pod odpowiednim nagłówkiem:

  • Dodatkowe oprogramowanie (dalsze pozycje menu / pakiety użytkownika)
  • Dodatkowy sprzęt (dodatkowe czujniki wewnętrzne, zintegrowany moduł LTE itp.)
  • Kombinacje dodatkowego oprogramowania i sprzętu (np. pozycje menu, które już zawierają dodatkowe czujniki lub odwrotnie)

Przykłady:

  • Opcjonalna, dodatkowa pozycja menu w GasTest delta3, np. procedura testowa dla gazociągów przyłączeniowych zgodnie z DVGW G 459-1 – Opcja B3 linia serwisowa
  • Opcjonalny, dodatkowy czujnik OLLI do pomiaru tlenu – Opcjonalny pomiar tlenu
  • Opcjonalny, dodatkowy element menu w HUNTER do lokalizowania wycieków w zakopanych gazociągach wraz z odpowiednim czujnikiem – Opcja lokalizacji/wskazania
Configure your HUNTER

Sklep internetowy i konfigurator

Wymienione opcje można zamówić w naszym sklepie internetowym za pośrednictwem konfiguratora wraz z odpowiednim urządzeniem pomiarowym. Nie można ich umieszczać w koszyku pojedynczo, ponieważ muszą być połączone z urządzeniem pomiarowym. Które opcje należą do których urządzeń pomiarowych jest wyświetlane w sklepie internetowym po wywołaniu opcji w afiliacji artykułu lub bezpośrednio za pomocą konfiguratora żądanego urządzenia pomiarowego. Możesz łatwo i szybko znaleźć wszystkie opcje za pomocą funkcji wyszukiwania w sklepie lub odpowiedniej kategorii na lewym pasku nawigacyjnym. Natomiast czujniki zewnętrzne (EDS2) można zamawiać indywidualnie, tj. bez przynależności do konkretnego urządzenia pomiarowego. Można ich używać z dowolnym kompatybilnym urządzeniem pomiarowym. Na przykład zewnętrzny czujnik ciśnienia 10 bar typu EDS2-P może być używany z dowolnym smart memo lub GasTest delta3.

Niektóre z wymienionych opcji należy zamówić bezpośrednio przy zakupie powiązanych urządzeń pomiarowych. Pozycje menu, zawsze można zamówić i zainstalować później. W przypadku niektórych opcji sprzętowych (np. dodatkowych czujników w gazomierzu) modernizacja w późniejszym terminie nie jest możliwa z przyczyn technicznych. Na przykład zintegrowany moduł LTE GPS nie można zostać dodany do menu w późniejszym terminie ale należy go zamówić w momencie zakupu. Podobnie niektóre urządzenia do pomiaru gazu (np. OLLI i Laser HUNTER) mają minimalną konfigurację z niektórymi czujnikami, których nie można później zmienić ani dodać. Sugerujemy rozmowę na ten temat z przedstawicielem handlowym lub naszym działem serwisowym.

Device options onlineshop

Aktualizacje urządzeń i oprogramowania układowego

Gdy opcja jest doposażona w istniejące urządzenie, jest to „modernizacja” urządzenia pomiarowego. Urządzenie pomiarowe jest rozszerzone o inną pozycję menu lub dodatkowy czujnik i w ten sposób modernizowane. Dlatego aktualizacja zawsze wiąże się z dodatkowymi kosztami. „Aktualizacja” to coś innego. Zazwyczaj oznacza to aktualizację oprogramowania. W przypadku oprogramowania naszych urządzeń mówimy o „oprogramowaniu układowym”. Oprogramowanie układowe jest regularnie testowane przez nas, a aktualizacje są zwykle wydawane bezpłatnie. Powodem przeprowadzenia aktualizacji mogą być nowe lub ulepszone funkcje, nowe teksty i języki lub zmiany wprowadzone do procedur testowych przez zasady i przepisy. Aktualizacje można łatwo i wygodnie zainstalować na nowszych urządzeniach „NGP” (platforma nowej generacji dla niektórych urządzeń od 2017 r.) za pomocą aplikacji Esders Connect za z użyciem smartfona lub tabletu.

Starsze urządzenia (np. GOLIATH, VibraGAS, SIGI EX) muszą zostać wysłane do naszej fabryki w celu aktualizacji. W większości przypadków aktualizacja wymaga również aktualizacji oprogramowania układowego, tak aby na urządzeniu pojawił się przykładowo nowy element menu.

Jeśli chcesz użyć dodatkowej pozycji menu dla istniejącego GasTest delta3 lub Smart Memo, zamów odpowiednią opcję u przedstawiciela handlowego, a następnie zaktualizuj urządzenie pomiarowe.

Jak zaktualizować lub uaktualnić urządzenie za pomocą aplikacji Esders Connect?

Mobilne wprowadzanie danych (MDE) / Dodatkowe dane pomiaru

Indywidualizacja naszych urządzeń pomiarowych nie kończy się na opcjach. Idziemy jeszcze dalej i oferujemy opcje rejestrowania dodatkowych danych podczas niektórych pomiarów i przechowywania ich w urządzeniu. Często konieczne jest zapisanie pewnych informacji wraz z pomiarem w celu uzyskania pełnej dokumentacji.

Na przykład w przypadku testu ciśnieniowego na nowym gazociągu lub wodociągu mogą to być dane związane z lokalizacją, takie jak nazwa ulicy, kod pocztowy i miejscowość. Podczas badania zdatności do użytku w instalacji gazowej oprócz ilości wycieków należy przetestować i ocenić widoczny z zewnątrz stan i funkcjonalność części. Przydatna możliwość przechowywania tych informacji wraz z danymi pomiarowymi. Często dokumentowany jest również numer zamówienia i nazwisko inspektora.

Wszystkie te dane mogą być przechowywane w urządzeniach NGP za pomocą tzw. „mobilnych wpisów danych” (MDE – czasami również „dodatkowych danych pomiarowych”) wraz z zmierzonymi wartościami testu w urządzeniu.

Nawet podpis inspektora po pomyślnym zakończeniu testu może być przechowywany elektronicznie, tworząc w ten sposób dokumentację zgodną z prawem. W tym celu w urządzeniu tworzone są „pola MDE” (np. numer zamówienia, nazwisko inspektora, podpis itp.), które inspektor po prostu wypełnia odpowiednimi danymi na koniec kontroli. Można to zrobić bezpośrednio na urządzeniu pomiarowym w przypadku urządzeń z wyświetlaczem dotykowym (np. GasTest delta3, smart memo) lub jeszcze wygodniej za pomocą aplikacji Esders Connect na smartfonie lub tablecie, pod warunkiem połączenia z urządzeniem pomiarowym.

Niestandardowe ustawienia MDE i urządzenia

Każde urządzenie NGP dostarczamy z fabryki ze zdefiniowaną liczbą pól MDE na pozycję menu. Jeśli wpisy Ci nie odpowiadają, a chciałbyś zdefiniować inne pola, nie ma problemu. Możesz zaprojektować te pola samodzielnie, wyszukując żądane urządzenie w Esders Connect w sekcji „Moje urządzenia”, wybierając je, a następnie wprowadzając żądane pola za pomocą przycisku „Edytuj dane MDE”.

Więcej odpowiedzi znajdziesz w FAQ na naszej stronie Esders Connect:

Jak zmienić konfigurację danych dodatkowych (MDE) dla urządzenia lub grupy urządzeń?

Jakie są opcje ustawień i ograniczenia konfiguracji danych dodatkowych (MDE)?

Jeśli nie jesteś zarejestrowany w Esders Connect, możesz również poinformować nas, które pola MDE chcesz dodać przed zamówieniem nowych urządzeń pomiarowych. Za niewielką opłatą dodajemy żądane pola i upewnimy się, że urządzenia zostają dostarczone z uzgodnionymi polami. Jeśli chcesz, możemy również skonfigurować pewne ustawienia w urządzeniach zgodnie z Twoimi życzeniami i dostarczyć urządzenia ustawione fabrycznie. W przypadku detektorów gazu, takich jak OLLI, należy przestrzegać pewnych poziomów alarmowych ze względu na wewnętrzne instrukcje pracy, które mogą się różnić w zależności od klienta. Tutaj możesz zobaczyć, jakie możliwości oferuje ta usługa: Indywidualna personalizacja urządzenia.

Raporty niestandardowe

Dla każdej sekwencji testowej (= pozycja menu) oferujemy bezpłatny standardowy raport, który można pobrać dla każdego pomiaru dostępnego w portalu Esders Connect. Regularnie zmieniamy te standardowe raporty i, jeśli to konieczne, dostosowujemy je do nowych wymagań lub okoliczności.

W tym momencie idziemy również o krok dalej i oferujemy tworzenie indywidualnych raportów zgodnie ze specyfikacją. W ten sposób rozszerzamy możliwości indywidualizacji dokumentacji i oferujemy całościowe, indywidualne rozwiązanie dla codziennych zadań.

W zależności od danych przechowywanych w plikach pomiarowych w dostosowanych raportach można wyświetlać dodatkowe krzywe pomiarowe lub zasadniczo zmieniać układ. Należy to przedyskutować indywidualnie. Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Test protocol OLLI